Δεύτερο μετάλλιο, ασημένιο αυτή τη φορά, κατέκτησε η Άννα Κορακάκη στον αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου σκοποβολής, στο Κάιρο. Μετά τη νίκη της το Σάββατο (27/1) στο αεροβόλο πιστόλι 10μ., η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης κατέλαβε σήμερα τη δεύτερη θέση στο πιστόλι 25μ., μετά από μεγάλη μάχη με την Ντορίν Φένεκαμπ. Η Κορακάκη κατετάγη 5η στον προκριματικό του αγωνίσματος και μπήκε στην τελική οκτάδα, όπου ανέβασε την απόδοσή της και κόντραρε “στα ίσια” τη Γερμανίδα κάτοχο του παγκόσμιου τίτλου. Οι δύο αθλήτριες έφτασαν ισόβαθμες στον τελευταίο γύρο του τελικού, έχοντας από 34 εύστοχες βολές, με τη Φένεκαμπ να κάνει στο κρίσιμο σημείο 5/5 και να κερδίζει την Ελληνίδα πρωταθλήτρια με 39-37.
Δημοφιλή άρθρα
Κοινωνικός τουρισμός 2024: Δείτε τα οριστικά αποτελέσματα
Αναρτήθηκαν οι οριστικοί πίνακες δικαιούχων, ωφελουμένων και αποκλειομένων του προγράμματος κοινωνικού τουρισμού 2024-2025 της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) στον ιστότοπο www.dypa.gov.gr.
Το πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού...