Συναγερμός προκλήθηκε για περίπου μία ώρα, το απόγευμα της Παρασκευής 25-1-2019 από τον εντοπισμό δύο βαλιτσών δίπλα σε κάδο απορριμμάτων, στη συμβολή των οδών Νίκης και Μητροπόλεως, στην πλατεία Συντάγματος, και οι οποίες κρίθηκαν «ύποπτες». Από την αστυνομία διακόπηκε η κυκλοφορία στην οδό Καραγεώργη Σερβίας και την οδό Μητροπόλεως, ενώ κλήθηκε κλιμάκιο εξουδετέρωσης μηχανισμών το οποίο ερεύνησε τις βαλίτσες και, όπως αποδείχθηκε, δεν είχαν τίποτα το επικίνδυνο. Περί τις 19:30, η αστυνομία άνοιξε τους δρόμους και η κυκλοφορία διεξάγεται κανονικά.
Δημοφιλή άρθρα
Κοινωνικός τουρισμός 2024: Δείτε τα οριστικά αποτελέσματα
Αναρτήθηκαν οι οριστικοί πίνακες δικαιούχων, ωφελουμένων και αποκλειομένων του προγράμματος κοινωνικού τουρισμού 2024-2025 της Δημόσιας Υπηρεσίας Απασχόλησης (ΔΥΠΑ) στον ιστότοπο www.dypa.gov.gr.
Το πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού...